55 yıllık tecrübesiyle ve geniş referansıyla en güvenilir isim

Akarçeşme Kömür, 1961 yılından günümüze dek, kömür endüstrisindeki saygın yerini istikrarla koruyor. Gebze’deki tesislerimizde kurulan özel sistem ile çeşitli cinslerdeki kömürler, istenilen ölçülerde boyutlandırılarak paketlenip müşterilere ulaştırılıyor.

Müşteriler için özenle seçilen, tozu ve marsığı alınarak sunulan Akarçeşme mangal ve nargile kömürleri; çatlama yapmaması, dumansız oluşu ve is çıkarmamasıyla piyasadaki kömürler arasında öne çıkıyor. ‘Akarçeşme Kömür’ün ürün çeşitliliği, tüketiciye geniş bir yelpazede seçenekler sunuyor.

Başlıca Akarçeşme Kömür Ürünleri şöyledir: Küba Sıra, Küba Elleme, Küba Nargile, Firebrand Pres Mangal, Firebrand Dilim Nargile, Küp Nargile (COCO), Akçe Lüx Şömine Odunu, Ali Dede Mangal Piknik, Çarkol Mangal Piknik, Akçe Çıra, Şimşir Nargile Kömürü.

Nargile kafeler, restoranlar, piknikçiler, kasaplar, mangal meraklıları ve kısacası kömür kullanan herkes için en doğal, en ekonomik ve en sorunsuz çözümü, ‘Akarçeşme Kömür’ sunuyor.

İstanbul ve çevresinde geniş servis ağı ile kapıya teslim imkanı, müşteri memnuniyetini maksimum seviyeye yükseltiyor. Akarçeşme Kömürlerinin ülke içi ve ülke dışındaki sipariş noktalarına gönderimi de mümkündür.

Akarçeşme Kömürcülük - Kurumsal

Kurumsal Tarihçemiz

Akarçeşme Kömürcülük - Kurumsal

Baba Ali AKARÇEŞME tarafından 1961 yılında İstanbul’da kurulduğu günden beri kömür sektöründe hizmet veren bir aile şirketidir. 50 yıllık birikim ve güvencesiyle; üreticiden tüketiciye bir köprü görevi gören Akarçeşme, zaman içinde kaliteli kömürler ve mangal kömürü pazarlamasında sektörün en önde gelen firmalarından biri olmuştur.

İstanbul'da kömürcüİkinci neslin grupta yerini almasıyla Akarçeşme geçmiş yıllarında 1996 yılına kadar İstanbul-Kemerburgaz’daki kömür ocağını işletmiştir. Ayrıca bölgedeki Ağaçlı kömürünün tane boyutlandırma ve iyileştirmesini yapmış ve tüm ürünlerini toptan veya perakende satmıştır.

Daha sonra sektördeki gelişmeleri takiben Sibirya’dan kaliteli kömür ithalatına başlamış ve 1996 yılından günümüze kadar da Gebze’de ithal kömür eleme, boyutlandırma ve torbalama tesisi işletmektedir. Tesis grubun eş başkanı Hasan Akarçeşme tarafından yönetilmektedir. Akarçeşme, İstanbul kömür sektöründe ticari faaliyet gösteren firmaların oluşturduğu dernekte, başta dernek kuruculuğu olmak üzere aktif roller üstlenmiştir. Grubunun faaliyetlerine ve sektörün gelişmesine katkıda bulunmak üzere yurt dışında, özellikle Avustralya, Amerika, Rusya ve Güney Afrika, Küba gibi ülkelerde, ısınma ve mangal kömürü çeşitleri, üretim, iyileştirme ve yakma teknolojileri gibi konularda araştırmalar yapmış ve incelemelerde bulunmuştur.

Grubun diğer eş başkanı ve merkez ofis yöneticisi Hüseyin Akarçeşme, İstanbul Ticaret Odası (İTO) meclis üyesi olup 81 No’lu Doğal ve İşlenmiş Katı Yakıt Meslek Komitesi Başkanıdır. Toplu iş yerleri ve organize sanayi bölgeleri ihtisas komisyonu ile geleneksel spor dalları federasyonu yönetim kurulu üyesidir. Ayrıca başta Gezginler Kulübü olmak üzere bir çok dernek ve sivil toplum örgütüne üyeliği vardır.

Hüseyin Akarçeşme
1996 yılındaki İstanbul 2000 ruhundan beri Türkiye’mizin Olimpiyatları almasına katkı sağlamaya yönelik çalışmaların hep içinde olmuştur.

Ata sporumuz Cirit’in desteklenmesi, Türkiye çapında yaygınlaştırılması, kurallarının modernize edilerek uluslararası platforma taşınıp dünya markası bir spor olması yolunda olağanüstü bir gayret sarf etmeyi ibadet gibi algılamaktadır.

Hüseyin Akarçeşme’nin çeşitli gazete ve dergilerde yazı ve söyleşileri yayınlanmakta olup, mesleki olarak kömür ve mangal kömürünü genelde ise ata sporumuz ciridi, futbol, kültür ve sanat ile ekonomik konuları içermektedir.